Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
ГРУЕВСКИ: СДСМ е казнуван од народот 9 пати по ред и не се менува
Основната разлика меѓу ВМРО и СДСМ е работници и неработници, рече Никола Груевски за време на 25 Конференција на ...
Студентите со висок просек од квотата кофинансирање ќе се префрлат во државната
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на денешното одбележување на 25-годишнината на Унијата на млади сили најави дека се работи н...
Масовен собир, УМС на ВМРО-ДПМНЕ ја одржува 25. годишна конференција
Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска ја одржува 25. годишна конференција во СЦ Јане Сандански во Скопје....
Груевски објави пет нови инвестиции кои ќе отворат нови работни места
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски најави пет нови инвестиции, коишто ќе отворат нови работи места, во св...
Тодоров: Завршени над 93 отсто од подготвителните работи за изградба на Штипската болница
Над 93 отсто од подготвителните градежни работи за изградба на новата современа Клиничка болница во Штип се заврше...
Ханс Петер Фридрих: Во Македонија треба веднаш да се случат избори
Заменик претседателот на парламентарната група на најг...
На есен треба да почне изградбата на студентските домови во Скопје и Тетово
Петнаесет понуди се ...
Груевски:„Македонија вработува 2“ е можност за секого
Проектот „Македонија вработува 2“ веќе е во Парламент ...
ГРУЕВСКИ: Соништата на младите се наши соништа, работиме за уште повисок стандард
Заедно со УМС ги исп...
Бакрачески: Инфраструктурните проекти во Охрид се реализираат според предвиденото
Реализацијата на инфратструктурните проекти во Охрид т...
Времето утре променливо облачно со локален дожд
Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно,...
Иванов: Со загриженост ја примивме одлуката на Велика Британија
Груевски: Мнозинството граѓани сакаат кризата да заврши побрзо со избори
Царината доби акредитиран комуникациско-информатички систем
Владата усвои Предлог ребаланс на Буџетот за 2016 година
Иванов: Граѓаните треба да бидат спокојни и да имаат доверба во нашите институции и служби
Пишев: Струмица плаќала поскап превоз и од Токио
Во Струмица одбележана 60-годишнината од раѓањето на претседателот Трајковски
Фрламе 2 тона храна дневно
Обуки за новиот Центар за воздухопловна медицина
Иванов на ифтарска вечера во Маврово – Ростуше
Шеесет години од раѓањето на претседателот Трајковски
Богов: Македонија да ја стабилизира политичката ситуација
ЦРНА ХРОНИКА
Со ремен преку таван влегол во продавница да краде
Велешанецот Судохан Муаремов (31 год.) доби 3,5 години затвор за тешка кражба, која ја извел како во акциските фил...
Обезбедувачи и насилници претепале скопјанец
Каменуван патнички воз кај Визбегово
Тринаесетгодишник извршил полов напад врз 11-годишно дете
Тринаесетгодишник вчера во Скопје со присила извршил п...
Ограбен маркет на „Тинекс“
Маркет на Тинекс во Скопје синоќа е ограбен од засега ...
Агент на осигурителна компанија присвоил над 720.000 денари
Танцот со јагули вреди за секој час поминат под вода
Младиот охридски нуркач Никола Паскали од нуркачкиот клуб Боттом Тиме на дното од Охридското езерото кај Свети Нау...
На сирење во галичка, на гравче во тетовска куќа
Новата туристичка атракција "Македонско село", кое се ...
Жешки танци за 20 роденден
Групата "Фолтин" ќе настапи на новото издание на "Д Фе...
Холивудска свадба со турски чочек
Автоголот на Меколи беше доволен за победа на Велс во осминафиналето на ЕП 2016
Велс се пласираше помеѓу најдобрите осум селекции на Европското првенство во Франција по победата од 1:0 над Север...
Полска е прв полуфиналист на ЕП 2016 по победата на пенали над Швајцарија
Полската фудбалска репрезентација и прв четвртфиналист на Европското првенство во Франција, откако во првото денеш...
Стојан Поповски повторно шампион на Државното првенство во триатлон
На брегот на Преспанското Езеро во Отешево денеска во ...
Продажбата на исландски дресови се зголемила за дури 1.800 отсто
Продажбата на дресови на фудбалската репрезентација на...
Рајковиќ заврши со Сласк, на потег е МЗТ Скопје
Македонски кошаркарски тренер Емил Рајковиќ ја заврши ...
Македонските ракометари СП го отвораат против Тунис
Крањчар ќе го предводи Динамо Загреб на средбите со Вардар во ЛШ
ЕУРО 2016: Распоред за осминафиналето
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Самоубиствен бомбашки напад врз хотел во Могадишу
Најмалку седум лица загинаа, а 10 се повредени во самоубиствен бомбашки напад врз хотел во центарот на сомалискиот...
Земји основачи на ЕУ: Британија да замине што е можно побрзо
Шефовите на дипломатии од шесте земји основачи на ЕУ порачаа денеска по состанокот во Берлин дека Велика Британија...
Јункер: По Брегзит, Германија ќе има главна улога во ЕУ
Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер изјави денеска во интервју...
ОБНОВЕНО: Британскиот еврокомесар Џонатан Хил поднесе оставка
Словачката ултрадесница собира потписи за анти-ЕУ референдум
Путин: Односите меѓу Кина и Русија се добри
ОБНОВЕНО - Онлајн петицијата собра над 1,6 милиони потписи за нов референдум во Велика Британија
Земјите основачи на ЕУ на консултации во Берлин по вчерашната одлука на Британија
Најмалку 23 лица загинаа во поплави во Западна Вирџинија, а двајца во пожар во Калифорнија
Северна Ирска сака референдум за независност по изгласаниот Брегзит
Taтко си ја тетовираше главата поради неговиот син
Дваесет и осумгодишниот Џош Маршал од американската сојузна држава Канзас го воодушеви светот со тоа што се избрич...
Грција воведе забрана за употреба на електронски цигари на јавни места
Грчките власти воведоа забрана за пушење на електронски цигари на јавните места, што предизвика незадоволство кај ...
Фејсбук воведе опција за спречување самоубиства
Фејсбук е најверојатно најпопуларно место каде луѓето можат да ја искажата нивната депресија, да објават самоубист...
Убиен јагуар кој учестувал во олимписка церемонија во Бразил
Во бразилскиот град Манус е убиен јагуар, кој претходно учествуваше во церемонијата на носење олимпискиот факел, с...
Загреб ја доби првата „паметна“ клупа
Ден за собирање ѕвечарки
Бизарен тренд на интернет
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Унџел бeше најшармантен во "Хихирику"
Вчера, на 66-годишна возраст, по долго и тешко боледување, почина хумористот Емин Унџел. Емин целиот свој работен ...
Во "Џган" нема компромиси
Размислувањата се локални, стратегијата се темели на конформизам. Сe уште талкаме без компас за тоа што сакаме да ...
Томаж Пандур награден постхумно од МНТ-Фест
На истакнатиот словенечки и светски режисер Томаж Пандур вечерва во рамки на интернационалниот театарски фестивал ...
Поради Хрст очите на светот се вперени во МСУ
Трајановски на увид во градежите активности на новото живеалиште за слон
Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски и директорот за ЈУ „Зоолошка гра...
Реконструкција на две улици во општина Карпош
Општина Карпош врши поставување на нова атмосферска канализација на улицата „Рампо Левката“, по што следува реконс...
Обезбедувачи ги чуваат плоштадите во Карпош
Засега обезбедувачи има на плоштадот "Делфина" во Влае, на платото со фонтана во Карпош 3, на платото на Млечен ре...
Кисела Вода ќе ја обнови и спортската сала во "Невена Георгиева - Дуња"
Еко-Хепенинг „Природата е во наши раце“

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата


customer surveys

Најчитани
ИЗЛОГ
Фудбал
Пишува Лејла САБИТ - Најважна работа за мажите......

На есен стигнува темпераментното "твинго ГТ"
После "тизер" фотографијата, "Рено" и официјално го претстави спортскиот "...
Претседателите на Чешка 90 години се возат во "Шкода"
Во најголем дел од земјите со силна автоиндустрија претседателите и високи...
Платил 4,3 милиони евра за табличка со бројот "1"
Ариф Ахмад Ал Зароуни од Обединетите Арапски Емирати платил дури 4,3 милио...
"Хјундаи" спрема нов "и30" со 260 КС
Корејскиот производител на автомобили "Хјундаи" потврди дека за 2017 годин...
Премиера на "мерцедес Е-класа" караван
Половина век после својот прв караван, "Мерцедес" го претстави неговиот да...
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

Фотогалерија - 25 години УМС на ВМРО-ДПМНЕ
ФОТОСексапилот на ЕП 2016

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Непечен какао колач
Подготовка: блендирајте ги сите состојки заедно сè додека не добиете густа...
Мое дете
Детски игри, кои влијаат врз развојот на интелегенцијата
Постојат повеќе игри, кои се интересни за децата,...
Бајките ја развиваат интелегенцијата
Миленици
Кој повеќе ги сака луѓето, кучињата или мачките?
Се ближи крајот на дебатите помеѓу сопствениците ...
Биди мој херој - едукативен настан за поголема грижа кон домашните миленици
Гламур
Метју Мекконахи: Знаев дека мојата сопруга е „вистинската“ уште по првата средба
Актерот Метју Мекконахи (46) е познат по неговите...
Лажен пасош со ликот на Супергрл
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Најбизарни глетки, кои пилотите ги виделе од авионите
Пилоти минатата недела на Редит се потсетуваа на ...
Десетгодишно девојче тајно влегло во авион
Техно мода
ФХ3Х со модели за Independence Day Resurgence
Аниматорите од ФХ3Х во соработка со Uncharted Ter...
Снепчат попопуларен од Твитер
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
СОС совети за на плажа
Кога сте на плажа, пијте многу течности. Најмногу...
Какаото го подобрува расположението
Оние што често пијат кафе, како и оние што н...
Како да се одморите кога сте на одмор
Нашето тело работи совршено кога е избаланси...
Слабејте додека спиете
Губење на тежината зависи од многу фактори, ...
Време е за вистински промени
Живеете брзо. Колку и да немате време за себ...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Како да го стопите салото на стомакот и на половината
Масните наслојки во пределот на стомакот покрај ч...
Site Meter