Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.03.2017, 11:24

Тодоров: ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против Албанците и со ништо не презема чекори за да ги навреди или понижи

ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против Албанците и со ништо не презема никакви чекори за да ги навреди, понижи или да ги стави во каква било одредена ситуација, напротив, тие се наши сограѓани, соседи, пријатели и со ништо и ниту еден чекор не сме направиле нешто што ќе ги стави во некоја непријатна ситуација, порача во интевјуто на ТВ Нова, Членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров.

ВМРО-ДПМНЕ нема ништо против Албанците и со ништо не презема никакви чекори за да ги навреди, понижи или да ги стави во каква било одредена ситуација, напротив, тие се наши сограѓани, соседи, пријатели и со ништо и ниту еден чекор не сме направиле нешто што ќе ги стави во некоја непријатна ситуација, порача во интевјуто на ТВ Нова, Членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров.

Вели дека платформата која е направена во Тирана или зад која застана премиер на друга држава е нешто што сериозно предизвикува конфликт или недоразбирање во општеството.

Истакна дека за него е несфатливо зошто Албанците од Македонија имаат потреба некој друг, од друга држава да ги организира како да настапат и да им гради стратегија за нивниот однос кон Македонците во Македонија.


Текстот е прочитан 902 пати.
#
„За заедничка Македонија“ пред штабовите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ
ЕК: Отворањето на преговорите зависи од Европскиот совет, не од нас
Регионална конференција за Балканската бегалска рута
Пратениците се вратија во собраниските клупи
Потврда од Албанија: Платформата од Тирана е масло на Еди Рама
(КОЛУМНА)Латас: Порно
На нозе и Македонците во Швајцарија
И овој викенд, наместо протести музички хепенинзи
ЕУ нуди работа за молери и камионџии од Македонија
Преспа е совршен пример на победа за одржливиот развој

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter