Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

21.03.2017, 13:52

Време е за готвење

Сендвичи со паштета

Потребно:

12 парчиња интегрален леб од калап
200 г пилешка паштета
4 листа зелена салата
100 г свежа краставица исечена на тркалца
100 г кашкавал исечен на тенки парчиња
8 мали домати

Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора ставете по еден лист зелена салата, парче краставица и покријте ги со по едно парче леб, премачкајте ги со паштетата, одозгора ставете по едно парче кашкавал и на крај завршете со парче леб. Подготвените сендвичи дупнете ги со чепкалки на спротивните страни и дијагонално пресечете ги за да добиете два триаголника. На секој триаголник на чепкалката ставете половинка од доматите.


Текстот е прочитан 1127 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter