Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.12.2016, 15:09

Српската тенисерка Ана Ивановиќ ја заврши професионалната кариера

Ана Ивановиќ, некогаш најдобрата тенисерка на светот, а денес 63 -то место на WTA листата одлучи да му каже збогум на тенисот.

Таа својата одлука ја соопшти преку Фејсбук.

Ана Ивановиќ во текот на кариерата освојуваше многу турнири, гренд слем финале на Ролан Гарос во 2007 и на Отвореното првенство Австралија 2008. Освои три турнири во прва категорија, а широката јавноста за неа прв пат слушна кога го достигна јуниорското финале Вимблдон 2004 година, но изгуби од Катарина Бондаренко. Исто така во 2004 год. имаше 26 последователи победи, освојувајќи 4 ИТФ турнири на кои учествувала.

Оваа година се омажи за германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер.


Текстот е прочитан 1824 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter