Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

06.02.2017, 13:01

ТРАГИЧАРОТ НА ИТАЛИЈА ОД ПОСЛЕДНОТО ЕП ЈА ОТВОРИ ДУШАТА

Симоне Заза: Девојка ми удираше шлаканици за да дојдам при себе

Фудбалерот на Валенсија и италијански репрезентативец Симоне Заза беше трагичар на минатогодишното Европско првенство во Франција.

Заза го промаши еден од ударите од белата точка во пенал-серијата на мечот од четвртфиналето на ЕП против Германија.
Италијанскиот репрезентативец призна дека бил скоро уништен, но додаде дека девојка му Кјара Бјаси му помогнала да се врати во нормалниот живот.
- Разговаравме доста, ми удри и две силни шлаканици за да си дојдам при себе - изјави Заза.Кјара се најде на удар на фановите после пеналот во Франција кои и порачаа дека "ќе и биде тешко ако Заза е неприцизен во креветот како со пеналите". Кјара веднаш врати со одговор дека "Заза секогаш го погодува вистинското место во креветот".
Кјара Бјаси насекаде го следи Заза, во Торино кога играше за Јувентус, во Лондон кога беше на заем во Вест Хем и сега во Шпанија каде што повторно е на позајмица во редовите на Валенсија. Таа е манекенка, блогерка која ја социјалните мрежи како Инстаграм и Твитер има повеќе од еден милион следбеници.


Текстот е прочитан 1136 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter