Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

14.02.2017, 14:01

НАЈПОЗНАТАТА ФУДБАЛСКА НАВИВАЧКА ИМА НОВ ПРЕДИЗВИК

Лариса Рикелме ќе се соблече гола ако мажот и освои титула

Лариса Рикелме, ѕвездата на Светското првенство во 2010 година и една од најпознатите навивачки, вети дека ќе се соблече гола ако тимот за кој игра нејзиниот сопруг стане фудбалски шампион на Мексико.

Се работи за мексиканскиот Чиапас кој после шест кола има три бода помалку од водечкиот Тихуана.
Лариса Рикелме неодамна се омажи за напаѓачот на Чиапас, Џонатан Фабро кој е Аргентинец, но има и парагвајско државјанство.
Веста дека ќе се соблече не е вест бидејќи Лариса веќе позираше гола за "Плејбој", но овојпат тоа сака да го направи во чест на сопругот и на радост на милионите следбеници на социјалните мрежи.
Лариса стана популарна на Мундијалот во 2010 година во Јужна Африка кога облечена во боите на Парагвај жестоко навиваше и притоа во секоја можност ги истакнуваше бујните гради.


Текстот е прочитан 2258 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter