Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.03.2017, 13:45

Промоција на албум на Зеле Липовача во Скопје

В понеделник, во "Пивница стар град" во Скопје ќе се одржи промоција на албумот "Внатрешни бранови на љубовта" на гитаристот Сеад Зеле Липовача од босанскиот бенд" Дивље јагоде".

Албумот веќе беше промовиран во Загреб, Сараево и во Белград. Зеле во живо ќе отсвири дел од материјалот.
"Се надевам дека публиката ќе го препознае овој албум и дека ќе го слуша со години, а да не се замори. Овој албум е како љубов која трае, во која секој ден откривате нова причина за вљубување, без љубовта да избледи или сосема да исчезне", изјави Зеле за новиот албум.
Ова е негов втор соло-албум, за кој може да се каже дека е, главно, инструментален, иако на него има и неколку вокални соработки. (М.Џ.)


Текстот е прочитан 525 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter