Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

19.03.2017, 14:42

СДСМ: Најрелевантната анкета се резултатите од изборите на 11 декември

Најрелевантата анкета на граѓаните Никола Груевски ја доби на изборите на 11 декември. Околу 700 илјади граѓани одлучно се изјаснија дека Груевски не смее повеќе да ја води Македонија. Мнозинството граѓани избра промени, правда и заедништво, соопшти СДСМ реагирајќи на анкетата на Институтот за политички истражувања-Скопје (ИПИС).

- Груевски мора да ја прифати новата реалност дека тој е опозиција и дека ништо, па ниту нарачани анкети од агенции што добивале милионски тендери од државни институции, нема да го смени тој факт. Груевски и ВМРО-ДПМНЕ се опозиција и должни се во интерес на граѓаните и на Македонија веднаш да овозможат мирен и брз трансфер на власта, наведува СДСМ во реакцијата.


Текстот е прочитан 337 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter