Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

14.02.2017, 14:01

ИБРАХИМОВИЌ ГИ ПРЕДИЗВИКУВА НА БОКС МЕЧ

Ќе ги победам и Мекгрегор и Мејведер

Фудбалската ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ има интересно гледиште на евентуалниот бокс меч помеѓу шампионите во ММА, Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор.

Швеѓанецот ги нарече нивните закани смешни и рече дека ако веќе не сакаат да се борат меѓу себе, може да се испробаат против него.
- Уморен сум од целата оваа драма околу мечот. Можам да ги победам и двајцата. Да, дојдете и видете што ќе се случи. Ќе заминат директно во болница по завршување на мечот - прокоментира Ибрахимовиќ пред британските медиуми.


Текстот е прочитан 822 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter