Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:04

"СИЛВИ БЕНД" СНИМИ НОВ СПОТ ВО МОБ

Песната е нашата љубовна приказна

Љубовната приказна на Силвана Мучиќ-Плевнеш и на Влатко Плевнеш е инспирација за нивниот нов спот, насловен "Љубовна приказна".

"Спотот го снимавме во Македонската опера и балет, зад сцената и на сцената. Текстот, кој го напиша Силви, ја опишува нашата љубовна приказна, од времето кога се запознавме на Музичката академија, па до денес. Видеоприказната е, всушност, она што сме ние, глас и клавир", ни изјави Влатко Плевнеш.
Тој е автор на музиката и на аранжманот за песната.
Овие песна и спот се субвенционирани од државата според Законот за подршка на домашната музичка продукција. Во избраните песни за субвенции беше и претходниот сингл на "Силви бенд" - "Не лажи ме", за кој спотот е снимен лани. (М.Џ.)


Текстот е прочитан 758 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter