Македонија Култура Скопје Живот Спорт Свет Калеидоскоп Култура свет
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:04

"СИЛВИ БЕНД" СНИМИ НОВ СПОТ ВО МОБ

Песната е нашата љубовна приказна

Љубовната приказна на Силвана Мучиќ-Плевнеш и на Влатко Плевнеш е инспирација за нивниот нов спот, насловен "Љубовна приказна".

"Спотот го снимавме во Македонската опера и балет, зад сцената и на сцената. Текстот, кој го напиша Силви, ја опишува нашата љубовна приказна, од времето кога се запознавме на Музичката академија, па до денес. Видеоприказната е, всушност, она што сме ние, глас и клавир", ни изјави Влатко Плевнеш.
Тој е автор на музиката и на аранжманот за песната.
Овие песна и спот се субвенционирани од државата според Законот за подршка на домашната музичка продукција. Во избраните песни за субвенции беше и претходниот сингл на "Силви бенд" - "Не лажи ме", за кој спотот е снимен лани. (М.Џ.)


Текстот е прочитан 1099 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter