Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

22.02.2017, 10:13

ПОРТУГАЛСКАТА ФУДБАЛСКА ЅВЕЗДА НА ГОЛЕМОТО ПЛАТНО

Роналдо ќе глуми заедно со Анџелина Џоли

Најголемата фудбалска ѕвезда во светот, Кристијано Роналдо ќе ги покаже своите умешности како актер на малиот екран

Фудбалерот на Реал Мадрид ќе има кратка улога во новата турска серија насловена "Мост на животот", пренесоа турските медиуми.
Во филмот тој ќе се појави заедно со славната актерка Анџелина Џоли, но продукцијата откри дека тоа нема да биде холивудски хит туку документарен филм на турската телевизија за сириските бегалци.
Во филмскиот серијал кој ќе трае три сезони се зборува за сириско семејство кое се обидува да избега од војната во родната земја и да најде прибежиште во Турција.
Португалецот и Анџелина Џоли ќе бидат дел од познатите личности кои ќе повикуваат на мир, а тој веќе бил воодушевен што ќе се сретне со филмската суперѕвезда. Бившата сопруга на Бред Пит покрај одличните филмски улоги имаше успеси и како режисер, а Роналдо секогаш потенцирал дека има голема желба да глуми во филм во блиска иднина.


Текстот е прочитан 1207 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter