Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.03.2017, 13:41

НБА

Голден стејт на прагот да го загуби првото место

Бостон селтикс успеа да го победи Голден стејт вориорс со 99:86, со што уште повеќе ја стави под прашалник неговата прва позиција на Западот.

Најдобар во победничкиот тим беше Ајзеа Томас со 25 постигнати поени, Кели постигна 17, а Бредли 12.
Во поразениот тим најефикасен беше Клеј Томпсон со 25 постигнати поени, додека Стефан Кари го следеше со 23.
Сан Антонио спарс го победи Сакраменто кингс на домашен терен со 114:104, откако во еден момент имаше негатива од дури 28 поени. Најдобар кај Спарс беше Ману Џинобили со 19 постигнати поени. Кај гостите, Еванс постигна 26 поени.
Сан Антонио сега има само еден пораз помалку од Голден стејт, како второпласирано на Западот, во ситуација кога "воините" уште неколку месеци ќе играат без повредената суперѕвезда Кевин Дурант.
РЕЗУЛТАТИ: Орландо-Чикаго 98:91, Атланта-Бруклин 110:105, Мајами-Шарлот 108:101, Хјустон-Јута 108:115, Индијана-Детроит 115:98, Милвоки-Њујорк 104:93, Минесота-Клиперс 107:91, Њу Орлеанс-Торонто 87:94, Денвер-Вашингтон 113:123.


Текстот е прочитан 475 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter