Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.02.2017, 13:04

ЕРОТСКИ ТРИЛЕР, КРИМИ ДРАМА И АНИМИРАНА АВАНТУРА ВО КИНАТА

Играат новиот филм на Дарден "Лего Бетмен" и "50 нијанси"

Второто продолжение на еротската романтична драма, со насловот "50 нијанси потемно", од денес игра во кината "Синеплекс" и "Милениум".

Џејми Дорнан и Дакота Џонсон, овој пат и со поддршка на Ким Бесинџер, и домашната јавност ќе ги гледа во новата еротска драма, на еден ден пред американската премиера.
Три дена откако го напушта Кристијан, Ана почнува да работи како личен асистент на Џек Хајд, издавач од Сиетл. Но откако со Кристијан ќе отиде на една изложба во Портланд, нештата се враќаат на старо. Двајцата љубовници повторно прават договор, но овој пат под услови кои таа ќе ги наметне.
Додека двајцата се обидуваат да изградат доверба и стабилност, мрачни фигури од минатото на Кристијан почнуваат да кружат околу овој пар, решени да ги уништат плановите за нивната иднина.
Режисер е Џејмс Фоли.Втората премиера е анимираната авантура "Лего Бетмен", со Реиф Фајнс, Џени Слејт, со Росарио Досон.
Во овој филм ќе го следиме Бетмен, кој мора да ја напушти улогата и да се приклучи кон тимот, бидејќи Џокер му се заканува на неговиот омилен град, во еден од најголемите заговори досега. Покрај тоа, во Готам се случуваат и други големи промени: Брус Вејн, заедно со криминалците од Готам Сити мора да се грижат за момчето што го посвоил.
Во "Милениум" премиерно ќе игра и новиот филм на браќата Дарден "Непозната девојка". "Доктор се обидува да го дознае идентитетот на починатиот пациент кој одбил лекување", е кусата најава за оваа крими драма, за која Дарден беа номинирани за Златна палма во Кан и за наградата Цезар.(Н.П.)


Текстот е прочитан 890 пати.
#
Викенд со Кјубрик, шпански и француски филмови
Танцот ми дозволува да останам своја
Ретро-комбе го рекламира "Малиот гангстер"
РОМАН НА ГОДИНАТА: Врачена наградата на писателот Давор Стојановски
Бајка со магионичарски ефекти
Создавај уметност и продавај ја
Со Пикасо во ЕУ
Скопје во 3Д филм со "Танц фест"
Милчо Манчевски со Медлин Олбрајт и со директорите на УНЕСКО, „Кенеди“ и „Гугенхајм“ на културен самит во Абу Даби
Скопје танцува во 3Д (Фото)

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter