Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

31.03.2017, 18:15

НЕСРЕЌА ВО ТЕТОВСКО

Автомобил згмечи чувар на сепарација

Чувар на сепарација во близина на полошкото село Волковија, завчера вечер бил згмечен од автомобил што го поправал и починал на самото место.

Според информациите на полицијата, завчера вечерта, 25 минути пред полноќ, било пријавено дека во сепарацијата, под автомобил "форд мондео" има легнат маж. Полицајците што биле испратени во сепарацијата констатирале дека се работи за М.Г. (66) од селото Брвеница, кој бил починат.
Сопственикот на сепарацијата на полицајците им кажал дека починатиот бил чувар во сепарацијата и дека е можно да го поправал автомобилот што го пригмечил.
Увид извршиле екипа од СВР Тетово и јавен обвинител, а лекар констатирал смрт. Јавниот обвинител наредил да се изврши обдукција во Клинички центар Тетово.


Текстот е прочитан 806 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter