Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.03.2017, 20:02

Црвено жолти балони "За заедничка Македонија"

Химната е една, знамето ни е едно, македонското име нема да загине, не запираме и ќе дојдеме во уште поголем број, беа пораките кои можеа да се чујат денеска од Скопје, но и во другите дваесеттина градови каде се одржаа масовни протести во организација на граѓанската иницијатива "За заедничка Македонија".

На крај од протестот во Скопје беа пуштени балони во црвени и жолти бои.


Фото О. Теофиловски


Текстот е прочитан 736 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter