Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.11.2016, 14:47

"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"

"Мерцедес" со моделот "мајбах С650 кабриолет" кој го претстави во Лос Анџелес достигна ново ниво на луксуз.

Ова е најскапиот сериски модел на германскиот премиум бренд кој ќе чини околу 300.000 евра без локалните трошоци за царина и данок.
Вкупно ќе се произведат 300 примероци а купувачите ќе го добијат еден од најубавите автомобили кои денес може да се купат.
Кабриолетот е направен од легури на високотехнолошки материјали со 6,0-литарски В12 мотор под хаубата кој развива 630 КС и до стотка забрзува за само четири секунди. Максималната брзина е ограничена на 250 км/ч, додека просечната потрошувачка му е 12 литри.
Купувачот покрај колата како подарок од "Мерцедес" се добива уникатен приврзок за клучеви со ознаката "1 од 300" како и сертификат кој ќе го потпише лично Дитер Цече, првиот човек на "Мерцедес-бенц" од Штутгарт.


Текстот е прочитан 4261 пати.
#
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter