Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.01.2017, 12:54

Настани во СЦ "Јане Сандански" оваа недела

Оваа недела, во комплексот "Јане Сандански" ќе имате можност да го проследите Зимското Отворено Првенство на Македонија во тенис за јуниори и јуниорки до 16 годишна возраст и натпреварот помеѓу КК МЗТ Скопје Аеродром и КК Мега Лекс.

Турнирот во тенис ќе се одржи на двата земјени терени на "Теннис Парк" кои се покриени со балон. Натпреварите започнуваат во сабота (28.01.2017) од 09:00 часот.
Натпреварот помеѓу КК МЗТ Скопје Аеродром и Мега Лекс ќе се одржи во големата спортска сала, со почеток од 17:00 часот.
За повеќе информации посетете ја нашата веб страница www.scjanesandanski.mk, или следете не на Facebook и Instagram.             


Текстот е прочитан 553 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter