Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
Балканот се помалку се пали на ЕУ
Референдумот одржан на 23 јуни, на кој Британците одлучија да ја напуштат Европската Унија, дефинитивно го зголеми...
Македонија побезбедна од Грција
Рангирањето на Македонија во земји со помал ризик од тероризам е поволно за нашиот туризам, вели Артан Керим, прет...
Државата ќе интервенира цената на пченицата да не биде под 11 денари
По 6.000 денари за хектар или по два денара за килограм дополнителна субвенција ќе добие секој земјоделец што го п...
Орав: Партиите што поскоро да договорат решение за кризата
Шефот на Делегацијата на ЕУ во Македонија Аиво Орав и амбасадорите од земјите членки на Унијата денеска изразија с...
Стејт Департмент: Бегалската криза ги намали ресурсите на Македонија за борба против трговија со луѓе
Груевски: Го информирав Дол за кризата и начините за нејзино надминување
Дисциплински постапки за вработени во Катастарот за неправилности при наплата
Собраниска делегација на 25-годишната сесија на ПС на ОБСЕ
Почна реализацијата на „Македонија вработува 2“
Димитриев: Ќе има договор за Избирачкиот список
ММФ од август без резидентен претставник во Македонија
Вајгл: Мора да продолжат демократските процеси и да се одржат избори
Дел од цигарите поскапи за 5 денари
Дел од цигарите од вчера поскапеа за пет денари по кут...
Давор Поповски - нов студентски лидер
Давор Поповски е новиот претседател на Студентскиот па...
Пристаништето во Драч може да го замени Солунското
Можностите кои ги нуди пристаништето во Драч, Албанија...
Трговците треба да истакнуваат неделни цени за откуп
На сите откупни пунктови, трговците што откупуваат ово...
Тодоров: СДСМ го опструира Пржинскиот договор и ја продолжува кризата
СДСМ е партијата која постојано го опструира Пржинскио...
Ректорската управа во понеделник ќе расправа за случувањата околу изборот на студентски лидер
Ректорската управа на Универзитетот Св. Кирил и Методи...
Агенцијата за туризам во Грузија ги презентира убавините на Македонија
Делегација на Агенцијата за промоција и поддршка на ту...
Задругите - иднина на македонското земјоделство
Македонското задругарство е се уште далеку од концепто...
Рубиг: Не можам да разберам дека опозицијата сака да го расипе економски успех на Македонија
Бејли: Работиме за да и помогнеме на Македонија
Од денеска увоз на половни возила најмалку со Еуро 4 стандард
Лубениците летово солени
ЦРНА ХРОНИКА
Присвоиле над два милиона денари од уплати на граѓани
Тринаесет шалтерски службеници вработени во Агенцијата за катастар на недвижности во Скопје, три години системски ...
Сто илјади денари украдени од пошта во Бутел
Загина српски државјанин, сопругата и децата повредени
Педесет и петгодишен српски државјанин, вчераутро заги...
Загина малолетник, други двајца потешко повредени
Седумнаесетгодишно момче загина,а други две се повредн...
На брод и ја пеевме "Стани, моме, да заиграш"
Фолк-пејачката Сузана Гавазова го прослави првиот роденден на помалата ќерка Селена на брод. Таа, сопругот Јасмин ...
Кога сум среќна, пеам за среќна љубов
Сакам нежни мажи
Балканот ни се поклони
Помош на геријатриското одделение во Болницата во Охрид
На втори јули, во Мелбурн, ќе се одржи традиционалниот...
"Ван Гог" и "Ареа" за петтиот роденден на „Џои Фест“
Балканската група "Ван Гог" и домашниот рок-бенд "Ареа...
Богородица ми помогна
Велс ја изненади Белгија и ќе игра против Португалија во полуфиналето на ЕП 2016
Велс ќе игра против Португалија во полуфиналето на Европското првенство во Франција, откако вечерва ја совлада Бел...
Ибрахимовиќ официјално претставен како нов член на Манчестер Јунајтед
Вардарки ги добија противниците во Лигата на шампионите
Пенал-рулетот за Португалија
Прв Македонец во Јувентус
Македонските одбојкари повторно во финалето на Европската лига
Машката одбојкарска репрезентација на Македонија повто...
Васко Скендеровски се повлекува од Железарец
Првиот човек и главе...
Победа на Шкендија над Краковија
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Петкратно убиство во кафуле кај Зрењанин, најмалку 20 лица ранети
Пет лица се убиени, а 20 ранети ноќеска во местото Житиште, крај Зрењанин, кога лицето З.С. (38) влегло во кафулет...
Предноста на Хилари Клинтон пред Доналд Трамп се стопи на девет поени
Предноста на кандидатката на Демократиската партија за американски претседател, Хилари Клинтон, пред нејзиниот соп...
Заврши заложничката драма во Дака, шестмина напаѓачи убиени, 13 заложници спасени
Бангладешките безбедносни сили утринава ја повратија контролата врз ресторанот во дипломатски кварт на престолнина...
Во американските напади со беспилотни летала загинале 116 цивили
Штајнмаер: Велика Британија треба да состави влада на есен
Путин: Советот Русија-НАТО ќе се одржи по самитот на Алијансата во Варшава
Чеченски екстремист го организирал атентатот на истанбулскиот аеродром
Случајно пронајдена нова нијанса на сината боја
Понекогаш најубавите работи во животот се чиста случајност. Таков е случајот и со откритието на новата нијанса на ...
Германец загина во Мачу Пикчу во обид да слика селфи
Безживотното тело на германски турист е извадено од амбисот во кој паднал при обид да слика селфи во Мачу Пикчу на...
Чеченскиот претседател бара соработник преку реално шоу
Влијателна личност бара соработник преку реално шоу, но тоа не е Доналд Трамп, туку претседателот на Чеченија Рамз...
Учесничките на Изборот на мис тинејџерка на САД повеќе нема да дефилираат во бикини
Бројот на преостанати епизоди на „Игра на престолите“ ги шокираше фановите
Неуспешна лицитација за најголемиот небрусен дијамант во светот
Во затвор 10 дена оти удрил лебед
Продолжено судењето на жената која си ја отру другарката со цијанид во кафе
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Никола Маџиров - национален уметник за 2016
Македонскиот поет и преведувач Никола Маџиров е избран за национален уметник за 2016 година. Ова денеска го соопшт...
Уметнички проект за заштита на текстилните работници
Од денес до 15 јули, во Штип ќе работи Културно уметничкиот центар "Текстил", кој е уметнички проект на Филип Јова...
Крик на младите со "Да го поздравиш и да ми го бациш"
Вечерва во 21 часот, во Џебното кино на Младинскиот културен центар ќе се одржи премиерата на театарскиот проект "...
Шаренило за крај на "Шекспир фест" во Битола
"Во потрага по заедничко тло 2" се отвора во Минхен
„Лето без пожари“ во општина Ѓорче Петров“
Одделението за превенција при СВР Скопје, заедно со Полициската станица од општа надлежност Ѓорче Петров и општина...
Пуштено во употреба ново возило за лицата со потешка инвалидност
Скопскиот градоначалник Коце Трајановски и директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ Игор Јанушев де...
Бесплатен пилатес на вода во Аквапаркот
Сите полнолетни граѓани ќе можат да вежбаат аква пилатес бесплатно по принципот прв пријавен - прв услужен...
"Втора младост" ќе згрижи 150 стари лица
Во Сопиште и во Центар потрошената вода ќе се чита од улица
Отворена нова градинка во населбата Пинтија
Aвтобусите на ЈСП ќе возат велосипеди

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата


customer surveys

Најчитани
ИЗЛОГ
Фудбал
Пишува Лејла САБИТ - Најважна работа за мажите......

Шестата генерација на "поло" пристигнува во 2017
И додека во автомобилската јавност се шушка за најавата на "Фолксваген" де...
"Астон мартин венквиш загато" во само 99 примероци
Откако во мај, на езерото Комо во Италија, го претстави атрактивниот конце...
"Мерцедес" го претстави хардкор тркачот "АМГ ГТ Р"
"Мерцедес" го искористи традиционалниот фестивал на брзината, "Гудвуд", за...
"Алфа џулија" е најбезбеден автомобил
"Џулија", новата спортска лимузина на италијанскиот производител "Алфа Ром...
ХУМАНОСТ
ХУМАНОСТ
Апел за помош на малата Ели
Топол дом за Жиката од Прибилци
Да и` помогнеме на Матеа побрзо да се врати во училиште кај своите другарчиња

Фотогалерија - 25 години УМС на ВМРО-ДПМНЕ
ФОТОСексапилот на ЕП 2016

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Непечен какао колач
Подготовка: блендирајте ги сите состојки заедно сè додека не добиете густа...
Мое дете
Истражување: Мајките домаќинки се посреќни од вработените родители
Најновото истражување покажува дека мајките кои о...
Детски игри, кои влијаат врз развојот на интелегенцијата
Миленици
Кој повеќе ги сака луѓето, кучињата или мачките?
Се ближи крајот на дебатите помеѓу сопствениците ...
Биди мој херој - едукативен настан за поголема грижа кон домашните миленици
Гламур
Александер Скарсгорд е модерниот Тарзан
САД (АП) - Тарзан е еден од класичните фиктивни л...
Патиките на Мајкл Џордан најскапи
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Најбизарни глетки, кои пилотите ги виделе од авионите
Пилоти минатата недела на Редит се потсетуваа на ...
Десетгодишно девојче тајно влегло во авион
Техно мода
Девет Кански лавови за „Sea Hero Quest“
На овогодинешниот Меѓународен фестивал на креатив...
Фејсбук Слајдшоу: Нов начин за споделење на фотографии и видеа
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Магдоносот ја чисти крвта и ја чува потенцијата
Во народната медицина, магдоносот се препорачува ...
Нега околу очите
Кожата околу очите е многу по чувствителна о...
Утринска гимнастика
Никогаш немојте да спиете повеќе од 8-9 часа...
Слабејте додека спиете
Губење на тежината зависи од многу фактори, ...
Време е за вистински промени
Живеете брзо. Колку и да немате време за себ...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Како да го стопите салото на стомакот и на половината
Масните наслојки во пределот на стомакот покрај ч...
Site Meter