Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

14.02.2017, 14:02

НБА

Никс конечно ги израдува фановите

Навивачите на Њујорк никс конечно имаа причина да се израдуваат, откако нивниот тим славеше против еден од најдобрите тимови во НБА, Сан Антонио спарс, на домашен терен со 94:90. Ова е само седми триумф за Никс во изминатите 27 меча.

Кармело Ентони беше најефикасен кај Њујорк со 25 поени, додека Кавај Ленард даде 36 за "мамузите".
- Ја разбирам фрустрацијата на навивачите. Тие сакаат да се бориме на секој натпревар, без разлика на исходот. Ние го направивме тоа вечерва, и мислам дека и доколку загубевме сепак ќе имаше позитивна реакција од фановите - изјави Ентони.
РЕЗУЛТАТИ: Минесота-Чикаго 117:89, Њујорк-Сан Антонио 94:90, Торонто-Детроит 101:102, Сакраменто-Њу Орлеанс 105:99.


Текстот е прочитан 496 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter