Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.03.2017, 13:32

ПОРАНЕШНИОТ ФУДБАЛЕР НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД, РИО ФЕРДИНАНД, ОТКРИВА:

Почнав да пијам по смртта на сопругата

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, во документарец за "Би-би-си" открива дека тешко ја поднел смртта на својата сопруга, па почнал да пие.

- На почетокот, пиев многу навечер. За среќа, имавме жена што живееше со нас, таа ќе ги легнеше децата, а јас среде ноќ ќе се разбудев и ќе почнев да пијам. Тоа траеше три-четири месеци. Еден ден се разбудив и не бев во можност да ги одведам моите деца на училиште. Имав и еден инцидент со автомобилот, тоа беше пекол. По тоа, сфатив дека не можам да продолжам така, имав панични напади и воопшто не бев добро. Сега сфаќам колку беше работата на Ребека одговорна и тешка. Ние, мажите, секогаш ги занемаруваме обврските на сопругите - посочи Фердинанд за "Би-би-си".
Сопругата на Рио Фердинанд и мајка на неговите три деца, Ребека, почина на 34-годишна возраст откако ја загуби битката со ракот.


Текстот е прочитан 2025 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter