Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.02.2017, 09:59

ИЗЛОГ

Оскар

Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена.

Сон на секоја жена.
Да го држи или да го има во раце.
Да го гушка или да се дружи со него.
Да се дотера во негова чест и да го вика злато мое.
На Ноќта на оскарите, во приватниот и во професионалниот живот.
Не е важно дали е мал или голем, позлатен или сладок.
Дали $ го чува грбот или $ го сервираат на Гувернерскиот бал.
Оскар може да ја израдува или да ја разочара.
Да $ донесе престиж, слава, углед, пари или да остане без улога.
Ако го освои таа или $ го земе друга.
Како маж или како награда.
Меѓу љубовта, омразата и зависта тенка е линијата.
И тука и во Холивуд.
Ама г. Оскар и на црвениот килим и во реалноста знае да биде недостижен.
Не може секој да го има и се дружи само со најдобрите.
Не се дава и тешко може да го однесете дома.
Ама жените се паметни.
Кога ќе го освојат, го третираат како украс.
Го чуваат во дневната соба или во тоалетот, а кога се без пари, знаат да го продадат.
Вистината ја знае Мерил Стрип, која има 3 оскари и 20 номинации.
Годинава, Оскарот оди кај...
Ако издржите в недела по полноќ, ќе дознаете!

l.ѕabit@veѕt.com.mk


Текстот е прочитан 1243 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter