Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.12.2016, 13:36

ХОЛАНДСКАТА РАКОМЕТАРКА ЧЕКА ДЕТЕ СО ФУДБАЛЕРОТ РАФАЕЛ ВАН ДЕР ВАРТ

Полман бремена освои европско сребро

Холандската ракометна репрезентативка Естевана Полман објави дека е бремена, само две недели по завршувањето на Европското првенство во Шведска, на коешто се закити со сребрен медал, што и дава нова тежина на овој спортски успех.

Дваесет и четиригодишниот лев бек е во врска со друго прославено име на холандскиот спорт, поранешниот фудбалер на Хамбургер, Реал Мадрид и Тотенхем, Рафаел ван дер Варт, кој постојано и даваше поддршка од трибините за време на првенството.
Поради убавата Полман, која настапува за Есбјерг, Ван дер Варт се одлучи оваа сезона да игра за дански Митјиланд.
Ова ќе биде второ дете за 33-годишниот Ван дер Варт, кој го има синот Дамијан Рафаел од бракот со Силви Мејс, двојка која своевремено беше прогласена за холандската верзија на Бекамови.Текстот е прочитан 1089 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Црвениот килим на Греми 2017
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter