Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.02.2017, 23:05

СКИЈАЧКИОТ ЦЕНТАР ЖИВЕЕ ОД АДРЕНАЛИН

Шапка рај за екстремни спортови

Во скијачкиот центар Попова Шапка, над Тетово, има повеќе гости отколку снег. Планината е шарена, оти има делови на кои снегот брзо се топи, но полна е со скијачи, санкачи и со луѓе дојдени само на прошетка. Вработените во ЕЛЕМ, во чија надлежност е скијачкиот центар, дење прават планови и пресметки од каде да донесат снег, а навечер ги поправаат патеките за да може да се скија следниот ден....

Маја Илиевска - Пачемска
Фото:В. Тануровски

За целиот текст и за фотографиите кликнете тука.


Текстот е прочитан 1571 пати.
#
Аргентинците играа со вијагра на 3.600 метри
Харден влезе во историјата, но Рокетс загуби
Ивана Шпановиќ освен на тартанот, блеска и на модните писти
Кливленд ги загуби Леброн и првото место на Истокот
Дестини Хукер е најсекси одбојкарка во светот
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter