Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

19.03.2017, 19:49

Груевски: Државата е нападната, потребно е народот да си ја одбрани

Кога вели дека не е поврзан со СЈО, Заев лаже, рече вечерва во ТВ-интервјуто на Канал 5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

-За да се спроведе агендата на СДСМ, е да се нападнат медиумите кои гласно говорат за ризиците во кои влегува Македонија, а втората работа е да се загуши ВМРО-ДПМНЕ преку преку истраги и обвенинја. СЈО прави секој ден да сме на суд, некои функционери во притвор, па други да протестираат и на тој начин целата јавност и ние да се дефокусираме од парламентот и да не се занимаваме со промена и идентитетот по грчки терк. Акцијата е планирана така што да се нападне партијата, да се заплени имотот на партијата, да се блокираат средствата. Под закана се и другите медиуми и клучната политичка партија која ги штити македонските интереси.
Државата е нападната, потребно е народот да си ја одбрани.
Државата може да ја снема ако се остави на Заев и неговите сценаристи да го споревдат овој план , истакна лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски.


Текстот е прочитан 536 пати.
#
„За заедничка Македонија“ пред штабовите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ
ЕК: Отворањето на преговорите зависи од Европскиот совет, не од нас
Регионална конференција за Балканската бегалска рута
Пратениците се вратија во собраниските клупи
Потврда од Албанија: Платформата од Тирана е масло на Еди Рама
(КОЛУМНА)Латас: Порно
На нозе и Македонците во Швајцарија
И овој викенд, наместо протести музички хепенинзи
ЕУ нуди работа за молери и камионџии од Македонија
Преспа е совршен пример на победа за одржливиот развој

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter