Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.03.2017, 15:13

СУДОТ ВО ГОСТИВАР ОДЛУЧИ

Скопјанка ќе плати 2000 евра казна оти нападнала обвинител во судница

Ј. Х. од Скопје, вработена како државен службеник во Министерство за локална самоуправа, која минатата година во судница во Основниот суд во Тетово нападна обвинител,за кривичното дело загрозување на сигрусноста е осудена на парична казна во изност од 2000 евра во денарска противвредност. Пресудата и е изречена во Судот во Гостивар, кој покрај паричната казна и наложил да ги надомести и трошоците напостапката.

Таа кривичното дело го сторила во моментот кога во една од судниците во Судот во Тетово, по објавувањето на пресудата за нејзиниот татко на кого му се судело за кривично дело Спречување на службено лице во вршење на службено дејствиееЈ.Х. се упатила директно кон обвинителот при што го фатила со двете раце за реверот на палтото и започнала да го влече викајќи му со мене ќе имаш работа, јас сум во ДИК ќе те разрешиме од работното место со што кај обвинителот предизвикала чуство на страв и загрозување на сигурноста.
Таа пред сдијата изјавила дека не се чувствува за виновна,а нејзиниот бранител најавил жалба на пресудата.


Текстот е прочитан 1694 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter