Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.01.2017, 18:14

ПОП-ПЕЈАЧКАТА ДАНИ ДИМИТРОВСКА УЖИВА ВО ЕКСТРЕМНИТЕ СПОРТОВИ

Сноубордингот ми е исклучување од градот

Поп-пејачката Дани Димитровска неодамна го заврши снимањето на својот нов албум, кој наскоро ќе го промовира.

На албумот се снимани нови песни, за кои Дани вели дека е сигурна оти ќе $ се допаднат на публиката.Целиот текст е објавен во печатеното и електронското издание на Вест.


Текстот е прочитан 4222 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter