Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.03.2017, 14:48

Здравје и убавина

Трикови за убавина

Лице од порцелан

Одберете пософистициран изглед. Меката сива сенка на очите изгледа шик и секси, одберете топла или студена нијанса според вашиот тен. Користите коректор за максимален ефект. Одберете коректор за нијанса или две посветол од вашата кожа. Користете густа четкичка за да го натапкате.

Убава коса

Кога ќе почнат да ви се гледаат првите бели влакна, ќе морате почесто да одите на фризер. Квалитетните бои за коса ќе ви го решат проблемот. Ако вашата коса станува посува, тогаш користете регенератор и маска за коса двапати неделно. Запомнете дека претераното миење со шампон може да ја исуши косата. Ако го испуштите секојдневното миење на косата, а коренот, сепак, ви се замасти, натапкајте го со шамиче за да ја впиете маснотијата. 

Вежбајте

Активната жена во своите 30-ти има исто толку издржливост и сила како во 20-тите. Предизвикот е да се одржи телесната тежина. Сега е време да се посвети повеќе внимание на правилната исхрана. Исто така, важно да се продолжи со вежбите за зајакнување на организмот.


Текстот е прочитан 2065 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter