Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

05.02.2017, 18:20

ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ 42 УГОСТИТЕЛИ ЈА ПРЕКРШИЛЕ РЕГУЛАТИВАТА

Никој не го ферма Законот за пушење

Според податоците на Државниот пазарен инспекторат, само за еден месец од почетокот на годината досега се направени вкупно 786 инспекциски надзори, при што во 42 случаи е констатирано непочитување на одредбите на Законот за заштита од пушењето, од кои најголемиот дел се во Скопје, Струга и во Куманово
Целиот текст е објавен во печатеното и електронското издание на Вест.


Текстот е прочитан 1840 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter