Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.03.2017, 14:16

ДОГОВОРЕН Е МЕЧОТ НА ВЕКОТ

Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари

Поранешниот боксерски првак, Флојд Мејведер, и официјално ќе излезе од пензија со цел да се пресмета со најуспешниот тепач во УФЦ, Конор Мекгрегор. Необичната борба е закажана за 10 јуни, во Лас Вегас.

Мејведер кој е непоразен во кариерата и притоа е најбогат спортист на денешницата, е познат по тоа што знае да се избори за високи договори за своите борби. Тој и Мекгрегор би требало да инкасираат по 100 милиони долари, со тоа што Мејведер би зел нешто помалку, како резултат на обврските кон УФЦ.
Мејведер е петкратен боксерски првак во велтер категоријата и притоа има 49 победи на исто толку меча. Мекрегор е првиот првак во историјата на УФЦ во две различни тежински категории. Тој го популаризираше спортот, така што се очекува нивниот дуел да ги сруши сите рекорди на гледаност и на заработка.


Текстот е прочитан 1235 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter