Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

18.04.2017, 18:53

СЕКОЈ ТРЕТ ДЕН ПО ЕДНО ЛАЖНО ПРИЈАВУВАЊЕ

Анонимки ја креваат полицијата на нозе

Иако е казниво со Закон, речиси секој трет ден во полиција има по еден случај на лажно пријавување кривично дело или, пак, анонимна дојава за подметната бомба. Последен таков случај беше пријавен минатата недела, кога анонимно лице оставило писмо во канцеларијата на тетовски адвокат. Во него било напишано дека во Судот е поставен експлозив, кој ќе го дигне во воздух. Веднаш по анонимната дојава, силни полициски екипи го пребараа теренот и утврдија дека се работи за лажна тревога...

За целиот текст кликнете тука.

П. А. Лазарова


Текстот е прочитан 1327 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter