Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

06.04.2017, 13:49

РЕПОРТЕРКАТА НА "ФОКС СПОРТС" - НОВАТА МЕКСИКАНСКА КИМ КАРДАШИЈАН

Химена Санчез е најубавата спортска новинарка на светот

Американските спортски телевизии решија да го копираат потегот на мексиканските канали и да ангажираат млади и згодни репортерки кои даваат извештаи од професионалните спортски лиги.

"Фокс спортс", која е најгледана мрежа во САД, ја има најзгодната, најубава и најсекси спортска новинарка во светот, Химена Санчез, која ги следи настаните од американската фудбалска лига, НФЛ, специјално за мексиканските гледачи.
Мексиканската Ким Кардашијан, како што ја нарекуваат Американците, покрај чудесните телесни атрибути, не е само празноглава убавица. Химена почна како фотомодел, глумеше во неколку филма од Б-продукцијата, а потоа се најде себеси во спортското новинарство.
Триесетгодишната Химена е познато лице во Мексико, но е мала секси мистерија за остатокот од светот. Списанието "Максим" истражуваше зошто ја нарекуваат "новата Ким Кардашијан" и утврди дека освен што двете се професионалки за социјалните мрежи со посветени фанови и со жешки облини, нема никаква друга сличност помеѓу нив.
Химена навива за Оукленд рајдерс во НФЛ-лигата, ги сака бејзбол играчите на Њујорк Јенкис и кошаркарите на ЛА Лејкерс, обожава да сурфа, спортува секогаш кога е надвор од канцеларија, има 348 000 следбеници на Инстаграм, како и 953 000 фанови на Твитер.


Текстот е прочитан 2350 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter