Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.01.2017, 13:46

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"

По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март, ќе го претстави новиот модел - кросовер, кој треба да се вика "еклипс" и кој треба да му биде ривал на "нисан кашкаи".

Автомобилот ќе биде поставен на кратката и полесна варијанта на механичка платформа што ја користи "аутлендер", во основната верзија ќе биде достапен со преден погон, а на купувачите ќе им се нуди и електронски контролиран С-АВЦ погон на сите четири тркала.
Се очекува палетата на мотори да опфати 1,5-литарски турбобензинец споен со менувач со променлив степен на пренос, како и 2,2-литарска дизел-единица со шестбрзински мануелен пренос.


Текстот е прочитан 4194 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter