Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

05.03.2017, 15:22

ВО БОГОСЛОВЕЦ, СВЕТИНИКОЛСКО

Загина 80-годишен маж во пожар

Т.М. (80) од светиниколското село Богословец,завчера попладнето загинал во голем пожар што ја зафатил неговата куќа.

Според информациите на полицијата, завчера, од непознати причини, околу 20:55 часот избувнал пожар во куќа, сопственост на Т.М.. Пожарот го забележале соседите, кои веднаш ја повикале територијалната противпожарна единица од Свети Николе, и заедно почнале да го гасат пожарот. Откако бил изгаснат огнот, во една од собите било пронајдено јагленисано тело на старецот.
Засега сè уште не се знае кои се причините за големиот пожар. Но според првичните информации, најверојатно, огнот пламнал од искра од ќумбето на дрва со кое тој се затоплувал. Увид на местото се вршеше вчера, увидните екипи прибираа докази за да се утврди точната причина за избувнувањето на пожарот.


Текстот е прочитан 544 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter