Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.01.2017, 13:32

СПОРЕД АВСТРАЛИСКАТА ВЕБ-СТРАНИЦА "ЊУС"

Тоше Проески со најдобра преработка на песна од Џорџ Мајкл

Австралиската веб-страница "Њус" неодамна ја објави својата анализа на најдобрите и на најлошите светски обработки на песните на неодамна починатата музичка ѕвезда Џорџ Мајкл.

Според веб-страницата, преработката на хитот "Како Исус кон дете" која ја отпеа поп-ѕвездата Тоше Проески е прогласена за најдобра преработка во светот.
Песната е снимена во опуштено издание додека Тоше беше гостин во една од македонските телевизии. Според австралискиот "Њус" во најобработки се и Мараја Кери и Мајкл Бубле. (А.Г.)


Текстот е прочитан 1528 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter