Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.03.2017, 14:30

Време е за готвење

Компири во сол

Потребно:

4 компири
2 лажици маслиново масло
1 кг крупна морска сол
сол
црн пипер
4 лажици кисела павлака
4 парчиња шунка

Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и премачкајте ги со маслиновото масло. Морската сол сипајте ја во тавчето, а врз неа распоредете ги компирите, претходно нормално посипани со сол и црн пипер. Тавчето прекријте го со алуминиумска фолија и печете ги компирите 30 минути во рерна загреана на 200 степени. Потоа, извадете ја фолијата и печете уште 10 минути. Печените компири расечете ги во вид на крст, отворите малку раздвојте ги и во нив ставајте од павлаката. Врз компирите ставете по едно парче шунка и сервирајте ги.


Текстот е прочитан 1989 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter