Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.04.2017, 15:08

Кривична за четири лица за симнувањето на знамето во Куманово

СВР Куманово поднесе кривична пријава против четири лица кои на 31-ви минатиот месец се обидоа на плоштадот во Куманово да го симнат државното знаме на Република Македонија и на тоа да го постават државното знаме на Република Албанија.

Министерството за внатрешни работи информира дека кривична пријава е поднесена против Л.К.(21) и 17-годишно лице, двајцата од село Слупчане и две непознати лица, за сторени кривични дела „предизвикување национална, расна и верска омраза, раздор и нетрпеливост“ и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.


Текстот е прочитан 711 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter