Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.01.2017, 14:20

Наумче Мојсовски: Мојата Марија го роди Стефан

Ракометарот Наумче Мојсовски по втор пат стана татко. Неговата сопруга Марија го роди синчето Стефан.

Наумче ја сподели радосната вест на својата фејсбук-страница, каде што напиша: "Денес е среќен ден за нас. Дојде на свет нашето второ синче, нашиот Стефан. И благодарам на храбрата мама, мојата Марија". Тој во мај 2013 година го доби првиот син и тогаш изјави: "Ние во Струга правиме само машки деца".

Наумче и Марија, по неколкугодишна врска, се венчаа во 2012 година, во Струга. За нивната свадба тогаш дел од гостите изјавија: "Ако ја исклучиме ергенската вечер, ден пред свадбата, тогаш слободно може да кажеме дека свадбата траеше од сабота наутро до недела наутро. Повесела свадба немало".


Текстот е прочитан 3549 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter