Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.01.2017, 13:30

НАЈВАЖНИТЕ ФУСТАНИ НА ПРВИТЕ ДАМИ НА АМЕРИКА

Стил кој влезе во историјата

САД (Телеграф) - Меланија Трамп в петок ќе ја облече, можеби, најважната тоалета како прва дама.

Во секој случај, ќе сака да ја искористи инаугурацијата на својот сопруг како претседател на САД, Доналд Трамп, за да остави впечаток - не само што изгледот на првата дама во оваа пригода го поставува тонот за целиот мандат туку и, обично, поставува тренд. Дали ќе креира личен стил како Џеки Кенеди или ќе промовира нови модни имиња како Мишел Обама? Розовиот фустан на Мими Ајзенхауер во 1953 година се смета за причината зошто оваа нежна пастелна нијанса стана доминантна во 50-тите. Џеки Кенеди избра свечена тоалета со бела наметка, со која се издвои од толпата гости, а Бирд Џонсон носеше свежа жолта нијанса на инаугурацијата на својот сопруг во 1965 година. Ви ја претставуваме галеријата на најпознатите тоалети на првите дами низ историјата.


Сопствена креација, во соработка со дизајнерот Етан Франкау од луксузната стоковна куќа "Бергдорф Гудман"


Текстот е прочитан 3644 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter