Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.12.2016, 13:47

ПОРАНЕШНИОТ СУДИЈА ХАУАРД ВЕБ ОТКРИВА:

Некои фудбалери ми бараа жолт картон за да се одморат на Божиќ

Поранешниот судија Хауард Веб открива дека некои фудбалери отворено барале да добијат жолт картон за да бидат суспендирани и за да уживаат во новогодишните и во божиќните празници.

- Во неколку наврати во периодот околу Божиќ, играчите сакаат малку повеќе слободно време, па ми имаат барано жолт картон. Ми имаат кажувано дека жолтиот картон им оди во прилог за да се одморат - вели Веб.
И додека во најголемиот дел од првенствата за време на новогодишните празници европските клубови имаат зимска пауза, во Премиер лигата тоа е периодот со најгуст распоред. Фудбалското лудило започнува денеска, на Боксинг деј, а ќе има уште едно коло и на првиот ден од новата година.
Инаку, еден од најдобрите светски судии Хауард Веб кариерата ја заврши во 2014 година.


Текстот е прочитан 663 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter