Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.12.2016, 15:01

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА

Како да го надминете мамурлакот по пијаната ноќ

3 делотворни лека против утрото што боли

Прв лек - Го препорачуваат лекарите, а се состои од: обична вода во која сте додале малку сол и малку шеќер. Не е лошо ни да испиете две таблети "аспирин" или "андол". Јасно е дека водата со сол и со шеќер не е вкусна и има блуткав вкус, но е вистински лек против мамурлак.

Втор лек - Овошниот сок е лековит зашто го ослободува телото од токсини и, истовремено, му ја враќа течноста. Пробајте го и овој зеленчуков сок: измешајте сок од морков, цвекло, целер и магдонос.

Трет лек - Кофеинските напивки и печената храна се ефектен лек против мамурлак, поради тоа што моментно го зголемуваат нивото на шеќер во крвта. Инаку не се препорачуваат, зашто дебелеат и не се толку здрави.


Текстот е прочитан 4227 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter