Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.04.2017, 15:06

Од возила во движење пукано врз две лица, едно повредено

Неколку лица од три патнички возила синоќа во 23.35 минути пукале кон Ш.А и К.А, при што К.А. се здобил со прострелни рана во ногата.

Настанот во полиција синоќа околу 23.35 часот го пријавил Ш.А. според кого на патот од Сарај кон село Љубин лице од село Грчец заедно со други лица со три патнички возила пукале кон пријавителот и кон К.А. кој бил повреден во ногата. По инцидентот напаѓачите избегале кон село Грчец.

Во истото време Б.Љ. пријавил дека на истата локација физички бил нападнат од страна на неколку непознати лица при што се здобил со видливи повреди и е пренесен во ГОБ „Св.Наум Охридски“. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Текстот е прочитан 1004 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter