Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.03.2017, 12:33

Том Круз ќе се жени?

Холивудскиот актер и најпознат саентолог, наводно, фрлил око на Ванеса Кирби, колешка од филмот "Невозможна мисија 6".

Круз наводно е решен да ја запроси и направи своја четврта жена и да ја исполни желбата на мајка му Мери Ли Фајфер, која починала. Саентолошката црква ја благословила оваа одлука, иако неговите бракови досега пропаднале заради неговите религиозни определби.
"Кога се сретнаа, веднаш се виде хемијата", велат негови блиски.
По Кејти Холмс, од 2012 Том Круз немал сериозна врска. На емотивната апстиненција изгледа е крај, бидејќи е вљубен и планира да се ожени.


Текстот е прочитан 1445 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter