Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.03.2017, 13:27

ИАКО СУСПЕНЗИЈАТА И ИСТЕКУВА ВО АПРИЛ

Ролан Гарос не и даде вајлд-карта на Марија Шарапова

Организаторот на вториот гренд слем турнир оваа година, Ролан Гарос, одлучи да не ги прекрши правилата и го одби барањето на руската тениска ѕвезда Марија Шарапова, која се уште се наоѓа под суспензија за допинг.

Шарапова, чија суспензија истекува следниот месец, аплицираше за вајлд-карта за францускиот гренд слем, но нема да ја гледаме на терените во Париз.
Првите луѓе на турнирот одлучија да го почитуваат правилото кое вели дека не смее да и се даде вајлд-карта на тенисерка која е под суспензија, а нивната одлука нема да ја променат ниту следниот месец, кога Шарапова ќе почне повторно да игра.
Русинката доби покани од турнирите во Штутгарт, Рим и во Мадрид. ВТА соопшти дека Русинката ќе ги има сите права како и останатите тенисери, кога ќе и истече едногодишната суспензија за допинг.


Текстот е прочитан 701 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter