Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.01.2017, 13:05

Анета Наковска во Вевчани ја промовира "Моминска клетва"

Фолк-пејачката Анета Наковска вечерва ќе настапи на Вевчанскиот карневал со колегите Ефто Пупиноски и Јордан Митев.

Ќе ја промовира песната "Моминска клетва" на музика и аранжман на Ибрахим Исламоски-Бале и на текст на Шериф Ајрадиноски. За неа ќе се снима спот надвор од државата следниот месец.
Наковска е актуелна со музичкото шоу со групата "Чардак" - "Одбрани македонски песни" кое го промовира на Божик на "Канал 5" а е во продукција на Австралиската Ин ТВ и е прифатено по сите телевизии и на Јутјуб. (Р.Ж.)


Текстот е прочитан 1456 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter