Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

21.03.2017, 13:46

БИДЕЈЌИ ДРУГАРКАТА НА АНТОНЕЛА РОКУЦО Е БИВША НА ДЕФАНЗИВЕЦОТ НА БАРСЕЛОНА

Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси

На 24 јуни Лео Меси и неговата долгодишна девојка Антонела Рокуцо ќе стапат официјално во брак.

Се очекува на церемонијата во Росарио да присуствуваат околу 700 гости, вклучувајќи ги сите соиграчи од Барселона освен Жерар Пике и неговата сопруга Шакира.
"Ел Паис" тврди дека славната двојка не била поканета, а причина за тоа била идната сопруга на Меси и сегашна мајка на неговите деца. Антонела е многу блиска со бившата девојка на Пике, Нурија Томас. Откако во 2010 година шпанскиот фудбалски дефанзивец почна да се гледа со колумбиската музичка ѕвезда Шакира, Антонела беше принудена да се дистанцира од оваа двојка солидаризирајќи се со Нурија.
Овие сложни женски односи сепак не го растурија пријателството помеѓу Лео Меси и Жерар Пике.
Инаку Меси и Антонела Рокуцо се во врска десет години и веќе имаат две деца, а датумот на свадбената церемонија се совпаѓа со 30. роденден на фудбалерот.


Текстот е прочитан 2121 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter