Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.01.2017, 11:43

"ОЧАЈНАТА ДОМАЌИНКА" ЌЕ ЗАСТАНЕ МЕЃУ МЕСИ И РОНАЛДО

Ева Лонгорија ќе го прогласи најдобриот фудбалер на светот

Една од најубавите актерки во светот, Ева Лонгорија, ќе биде водителка на церемонијата на доделување на наградата за најдобар фудбалер за изминатата 2016 година што ја доделува Светската куќа на фудбалот, ФИФА.

Оваа година меѓународната фудбалска организација не учествува на изборот за добитник на "Златната топка", кој, традиционално, го организира францускиот весник "Л'Екип" и повторно го заживеа својот избор за најуспешниот на планетата.
Занесната бринета Ева Лонгорија, која е бивша сопруга на НБА-кошаркарот Тони Паркер и најголема ѕвезда во серијата "Очајни домаќинки", на социјалните мрежи сама објави дека е дел од ѕвезденото шоу, кое ќе се одржи на 9 јануари, во Цирих, Швајцарија, каде што е седиштето на ФИФА."Многу сум среќна што ќе ги водам фудбалските награди на ФИФА во Цирих, Швајцарија, на 9 јануари", напиша Ева Лонгорија на Твитер, а официјалниот профил на ФИФА го сподели постот.
Кристијано Роналдо од Реал Мадрид, Аргентинецот Лео Меси од Барселона и францускиот напаѓач Антоан Гризман од Атлетико Мадрид ќе се борат за престижното признание, а фаворит е Португалецот, кој освен трофеите во Лигата на шампионите и светското клупско првенство, со својата репрезентација го подигна и пехарот на Европскиот шампионат што се одржа лани во Франција.


Текстот е прочитан 778 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter