Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

05.01.2017, 13:17

АМЕРИКАНСКАТА ТЕНИСЕРКА ОЧАЈНА ВО ОУКЛЕНД

Серена испадна по 88 неизнудени грешки

Серена Вилијамс го опиша својот настап како непрофесионален, откако беше елиминирана од анонимната Медисон Бренгл во второто коло на турнирот во Оукленд, Нов Зеланд.

Светскиот рекет број два загуби со 4:6, 7:6, 4:6, што се должи на неверојатната бројка од 88 неизнудени грешки. Таа спаси три меч-топки, но беше немоќна да го спречи поразот од 72-рорангираната Американка по два часа и 13 минути игра во услови на непријатен ветер.
- За да ја опишам мојата игра, треба да бидам вулгарна. Ова беше доста непрофесионално. Осумдесет и осум неизнудени грешки се премногу. Така никој не може да победи - изјави Вилијамс.
Ова беше нејзин втор меч по двомесечната пауза, која ја искористи за да се сврши со бизнисменот Алексис Оханјан, со кого беше во врска една година.
Што се однесува до 26-годишната Бренгл, ова е, можеби, најголемата победа во нејзината кариера, во која најдалеку стигна до четвртото коло на гренд слем турнир.


Текстот е прочитан 522 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter