Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.01.2017, 13:26

ИТАЛИЈАНСКИОТ ФУДБАЛЕР ЈА ПРЕБОЛЕ БЕЛЕН РОДРИГЕС

Марко Бориело најде утеха во прегратките на моделот Дајен Мело

Напаѓачот на Калјари, Марко Бориело конечно ја прежали големата љубов Белен Родригес.

После третото неуспешно помирување со аргентинската убавица, Марко Бориело најде утеха во бразилската манекенка Дајен Мело која стекна популарност на филмскиот фестивал во Венеција.
Тогаш таа и колешка и Џулија Салеми прошетаа по црвениот килим со неверојатно чудни фустани кои повеќе откриваа, отколку што покриваа. А, богами имаше што да откријат зашто Дајен Мело без проблеми позираше со своето меѓуножје.
Бориело толку многу се заљубил во неа што празниците и новогодишната ноќ ги поминал со Дајен во Рио де Жанеиро.Мело не е непозната во спортската јавност. Згодната бразилка имаше кратка афера со Марио Балотели, му беше девојка и на чилеанскиот тенисер Николас Масу кој е олимписки шампион од Атина 2004. Пред Бориело, креветот и го топлеше италијанскиот танчер Самуел Перун.
Бразилката има учествувано во безброј фотосесии во кои без трошка срам го покажува своето совршено тело.


Текстот е прочитан 1934 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter