Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.01.2017, 10:50

Уапсени деветмина за нападот во Израел во кој загинаа четворица

Израелската полиција соопшти дека се уапсени девет лица, вклучувајќи и членови на семејството на Палестинецот кој со камион влета меѓу пешаците и уби четири лица.

Портпаролот на полицијата Луба Самри изјави дека меѓу уапсените се пет роднини на напаѓачот кои живеат во места покрај Ерусалим.

Во вчерашниот напад во Ерусалим загинаа четири лица, а уште петнаесет беа повредени. Премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху го оцени нападот како терористички и рече дека напаѓачот најверојатно е приврзаник на организацијата Исламска држава.


Текстот е прочитан 480 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter